Ana Sayfa Spor Alparslan Üniversitesi Mezunu Leyla Aladağ, Bitlis Köyünde Spor Yatırımı Yapıyor

Alparslan Üniversitesi Mezunu Leyla Aladağ, Bitlis Köyünde Spor Yatırımı Yapıyor

0
Alparslan Üniversitesi Mezunu Leyla Aladağ, Bitlis Köyünde Spor Yatırımı Yapıyor

Leyla Aladağ, Köyünde Voleybol Kursu Açtı

Alparslan Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu Leyla Aladağ, 2 yıl önce mezun olduktan sonra Mutki ilçesine bağlı Sarıçiçek köyüne geri dönerek Kamu Personel Seçme Sınavı’na hazırlanmaya başladı. Ancak, hem zamanını değerlendirmek hem de köydeki gençlerin gelişimine katkı sağlamak isteyen Aladağ, voleybol antrenörlük belgesiyle kurs açma girişiminde bulundu.

Köyde Voleybol Sahası Oluşturdu

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü onayıyla Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde köyünde voleybol kursunun açılmasını sağlayan Aladağ, boş arazide köylülerin de yardımıyla voleybol sahası oluşturdu. Aladağ, köydeki kız ve erkek çocukları voleybola yönlendirerek onları profesyonel takımların altyapılarına hazırlıyor.

Yetenekleri Geliştirmeye Devam Ediyor

Voleybol antrenörlük belgesine sahip olan Aladağ, köydeki gençleri profesyonelleştirmek amacıyla kurs açtığını belirterek, “Sahamızı ayarladık, filemizi kurduk, toplarımızı aldık ve gençlerimizi boş vakitlerinde spora yönlendirmeye çalıştık. Voleybolu sevdirdiğimiz bu gençleri gelecekte güzel yerlerde göreceğiz” dedi. Her gün antrenman yapan gençlerin ilgisi gün geçtikçe artarken, Aladağ, kurs sonunda gençlere sertifika verileceğini söyledi.