Ana Sayfa Gündem MHP Lideri BAHÇELİ: Sedef Kabaş’ın kelepçe takılmış gibi imaj uyandırma oyunu zillet bir tiyatrodur

MHP Lideri BAHÇELİ: Sedef Kabaş’ın kelepçe takılmış gibi imaj uyandırma oyunu zillet bir tiyatrodur

0
MHP Lideri BAHÇELİ: Sedef Kabaş’ın kelepçe takılmış gibi imaj uyandırma oyunu zillet bir tiyatrodur

MHP Lideri Bahçeli: Sedef Kabaş’ın kelepçe takılmış gibi imaj uyandırma oyunu zillet bir tiyatrodur

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, Sedef Kabaş’ın bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözlerine sert tepki gösterdi. Bahçeli, ”Elbette kötü söz bumerang gibidir, eninde sonunda dönüp dolaşıp sahibini bulacak, hatta mahcup ve ahlaken de mahkûm edecektir. Bu sahte gazetecinin kelepçe takılmamasına rağmen,takılmış gibi imaj uyandırması gayretkeşliği zelil bir oyun, zillet bir tiyatrodur.” dedi.

MHP Lideri Bahçeli: Sedef Kabaş'ın kelepçe takılmış gibi imaj uyandırma oyunu zillet bir tiyatrodur

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamaları şu şekilde;

”Kin ve nefretine yenilmiş, ifade ve düşünce hürriyetini tersten yorumlamış tetikçi bir gazetecinin Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı ağır ve affedilemez hakareti ne demokrasiyle, ne basın ahlakıyla, ne de hukukun evrensel ilkeleriyle bağdaşmayacak bir çarpıklık, bir çürüklüktür.

Elbette kötü söz bumerang gibidir, eninde sonunda dönüp dolaşıp sahibini bulacak, hatta mahcup ve ahlaken de mahkûm edecektir. Bilhassa bu sözde gazetecinin kelepçe takılmamasına rağmen, takılmış gibi imaj uyandırma gayretkeşliği zelil bir oyun, zillet bir tiyatrodur.

Demokrasi saygı ve tahammül sistemidir. Bundan nasibini alamayan müfsitlerin üslubu hastalıklı, usulü hayasızlıktır. Anılan gazetecinin tutuklanmasıyla bağımsız ve tarafsız yargı süreci başlamıştır. Herkes yargı kararını sabırla beklemek ve riayet etmek durumundadır.

Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan çirkin saldırıyı, husumetle pekişmiş anti demokratik ve faşizan sözleri kınıyorum. Bu konuyu cepheleşme malzemesi yapmak için sıraya giren çevrelerin hesap hatası yapmaktan ve yanlışa ortak olmaktan kaçınmalarını hassaten tavsiye ediyorum.”