Ana Sayfa Gündem MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR:44 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR:44 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

0
MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR:44 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Akçakale’de teröristler tarafından yerleştirilen EYP’nin patlatılması sonucu şehit olan 3 askerimizin ardından terör örgütüne karşı operasyon başlatıldı.

44 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, başlatılan operasyonların ardından konuyla ilgili son dakika açıklamalarında bulundu.

Akar, “Hain saldırının ardından belirlenen hedeflere yönelik cezalandırma operasyonları başlattık. Cezalandırma operasyonları sonucunda kahraman Mehmetçik tarafından son durum itibarıyla 44 terörist etkisiz hale getirildi. Şehitlerimizin kanlarını yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Suriye’deki muhataplarımızın mutabakatlar kapsamındaki sorumluluklarını yerine getirmesini bekliyoruz. Sınırlarımızın ötesinden gelen, planlandığını değerlendirdiğimiz saldırıların tahammül sınırlarımızı zorladığını, hatta tahammül sınırlarımızı aştığını söyleyebiliriz.” diye konuştu.Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar (AA)Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar 

‘MİSLİYLE KARŞILIK BULACAK’

Şehitlere bir kez daha rahmet, ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve aziz Türk milletine başsağlığı dileklerini ileten Akar, “Yapılan her saldırının misliyle karşılık bulacağından ve hesabının sorulacağından kimsenin şüphesi olmasın.” ifadesini kullandı.